Na stránkách je nyní 9 228 nejběžnějších typů plynových vzpěr.

online konfigurátor

Často kladené otázky

Lze vzpěru stlačit rukou?

Plynová vzpěra se dodává v otevřeném stavu a nelze ji stlačit pouze rukou, k jejímu stlačení dojde až po uzavření víka dané aplikace (kufr auta, kryt stroje apod.). Pokud při stlačování rukou neklade žádný odpor, znamená to, že z ní už unikl dusík a není funkční.

Repasujete plynové vzpěry?

Prodáváme pouze nové vzpěry.

Jaké je minimální a maximální zatížení vašich vzpěr?

Od 30 N do 2600 N.

Vyrábíte také tažné plynové vzpěry?

Ne. Tento jediný druh nevyrábíme.

Jaké vzpěry najdu v sekci Ekvivalent vzpěr jiných výrobců?

Na požadavek zákazníků, kteří hledají náhradu za vzpěru jiného výrobce (Stabilus, Suspa, Vögel aj.), jsme ztotožnili nejvíce poptávané typy vzpěr na naše výrobky. Hlavní parametry, tzn. délka, zdvih, zatížení a koncovky jsou zcela shodné s originálem výrobku. V závislosti na velikosti zatížení může být odlišný průměr válce a pístnice, což však nemá vliv na funkčnost vzpěry. V závorce je uveden výrobce a číslo originálu.

Zabýváte se návrhy plynových vzpěr?

Ne.

Nejsem podnikatel ani živnostník. Prodáváte také koncovým zákazníkům?

Ano, dodáváme jakékoliv množství.

Zasíláte zboží i na dobírku?

Pro naše stálé zákazníky je zde tato možnost. Vzpěry na zakázku však vyrábíme pouze při platbě předem, protože kdyby zákazník zboží neodebral, je v podstatě neprodejné. Pravděpodobnost, že dvě různé firmy objednají na zakázku stejné vzpěry, je téměř nulová. Z tohoto důvodu vzpěry vyrobené na zakázku nelze vyměnit ani vrátit, ale samozřejmě se na ně vztahuje standardní záruka (více v sekci Obchodní podmínky).

Jak zjistím, jaké zatížení má moje vzpěra?

U západoevropských výrobců je na vzpěře obvykle napsáno, jaké zatížení vzpěra má (např. 800 N). U jiných výrobců je to horší, i když není vyloučené, že v označení hodnotu zatížení také najdeme. Proto je nutné, abyste opsali vždy všechna čísla a veškeré informace, které na staré vzpěře najdete, případně štítek ofotili, a tuto informaci nám zaslali emailem.

Pokud neodhadnu zatížení, lze následně vzpěru doplnit nebo vypustit?

Ne.

Můžu vzpěry objednat i telefonicky?

Ne. V každém případě od Vás potřebujeme písemnou objednávku, kterou můžete provést na našem e-shopu nebo v sekci Objednávka zakázkové výroby.

Pokud chci objednat vzpěru značky Moliton, jaké údaje ode mě potřebujete?

Označení našich vzpěr na osobní a užitkové automobily je obvykle osmimístné, např. MS08-1572. U vzpěr zakázkové výroby je osmnáctimístné, např. MS08-1-6D6D-250-150-400.

Co znamenají jednotlivá čísla v označení vzpěry?

Tato čísla udávají všechny rozměry, typy uchycení i zatížení vzpěry. Např. u MS08-1-6D6D-250-150-400 znamená

400 - celková vestavná délka vzpěry v otevřeném stavu mezi středy ok, kloubů nebo ok vidlice (Pozor! Tato hodnota není stejná jako délka od konce vzpěry po druhý konec vzpěry.)

150 - délka pístnice bez oka, jenom po začátek závitu (Důležité! V některých případech tato hodnota není totožná s hodnotou reálného zdvihu!)

250 - zatížení

6D6D - označení koncovek

1 - brzdění při pohybu směrem ven

MS08 - průměr pístnice 8 mm

Jaká je dodací lhůta?

Vyrábí se tisíce vzpěr týdně. Orientační doba dodání je uvedena u každého výrobku na našich stránkách.

Chci si nechat vyrobit vzpěru na zakázku. Znám zatížení i všechny rozměry. Jak mám postupovat?

Na našem webu najdete v sekci Zakázková výroba → Stáhnout soubor jednoduchý rozměrový formulář, který vyplníte a odešlete na naši emailovou adresu info@moliton.cz. Vzpěru Vám naceníme a po zaplacení faktury zadáme objednávku do výroby.

Je možné zboží odebrat i osobně?

Osobní odběr zboží není možný. Balíky v ČR zasíláme přepravní službou DPD, na Slovensko Českou poštou.